Visualiseerimine

Eestlastele on nõukogude võimu alt vabanemine andnud lisaks iseseivsele ka valikuvabaduse. See on suurepärane võimalus, kuid ajab meid tihtipeale ummikusse, sest valikute tegemine võib osutuda raskeks. Loomulikult tahame teha parima võimaliku valiku saadaolevatest variantidest ja vältida valesid otsuseid. Kahjuks võib otsustamine olla päris keeruline ja ei tähenda igaühe jaoks samasuguseid valikuid. See, mis ühe inimese jaoks on parim variant on teise jaoks täiesti ebasobiv. Võimatu on anda universaalseid soovitusi, mis sobiksid ühtviisi hästi kõigile. 

Visualiseerimine võimaldab säästa aega, materjale ja raha.

Samasugune probleem kerkib esile ka renoveerimisel. Väga raske on valida, kuidas kujundada ruumiplaan, milliseid seadmeid ja valgusteid paigaldada ning missuguseid materjale kasutada. Siinkohal on palju abi võimalike lahenduste visualiseerimisest. Visualiseerimine tähendab lihtsustatult virtuaalse mudeli loomist, mille peal on võimalik katsetada erinevaid ruumiplaane ja materjale ning hinnata nende omavahelist sobivust. Kui midagi ei sobi saab lihtsa vaevaga uusi kombinatsioone katsetada seni kuni jõutakse soovitud tulemuseni. Kulutused, mis seeläbi tehakse on olematud võrreldes reaalse ümberehitamise kuludega. Katsetades erinevaid materjale ja lahendusi ehitamise käigus raisatakse nii materjale, aega kui ka raha. Seetõttu soovitangi enne haamri ja saega objektile tormamist leida visualiseerimise abil antud tingimustesse parimad lahedused.

Visualiseeringu kvaliteet sõltub selle eesmärgist. Äärmiselt elutruude visualiseeringute loomine võib osutuda ajamahukaks ja seetõttu ka kalliks. Tihtipeale on lihtne visualiseering täiesti piisav, veendumaks lahenduse või materjali sobivuses. Allpool on toodud mõned näited lihtsamatest piltidest.

Taavi Tilga,

AusKonsult OÜ juhatuse liige

Jaga seda:
Facebook
Posted in Uncategorized.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

20 − 9 =